Seminārs-meistarklase “Tradicionālās krāsas vēsturisko ēku restaurācijā un atjaunošanā” 2020.gada 11.oktobrī pulksten 14:00

 

Seminārā tiks sniegts ieskats par tradicionālajiem apdares veidiem vēsturiskajās ēkās, par tradicionālo krāsu pigmentiem, saistvielām un to pielietošanu, kā arī notiks praktiskais darbs – zviedru/miltu krāsas vārīšana un lietošana, Seminārā aicināti piedalīties Latvijas piļu un muižu asociācijas biedri, kultūras mantojuma nozares darbinieki, studenti un citi interesenti. Piedalīšanās seminārā ir bezmaksas, tam lūgums pieteikties līdz 09. oktobrim, rakstot info@paduremanor.com. Papildu informācija info@paduremanor.com vai 29640028.

  1. oktobrī paredzēto semināru rīko biedrība “Latvijas piļu un muižu asociācija”, sadarbojoties ar Padures muižu, tā norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

“Tradicionālās krāsas vēsturisko ēku restaurācijā un atjaunošanā” semināra programma:

No 13.30 reģistrācija

14.00–14.05 Semināra atklāšana. Jānis Lazdāns, Padures muižas īpašnieks Latvijas Piļu un muižu asociācijas valdes priekšsēdētājs.

14.10–15.10 Tradicionālie apdares veidi vēsturiskajās ēkās. Juris Zviedrāns, vēsturisko ēku eksperts, celtniecības arheologs

15.15–18.15 Tradicionālo krāsu pigmenti, saistvielas un to pielietošana. Praktiskais darbs – zviedru/miltu krāsas vārīšana un lietošana. Lūznavas muižas kompleksa vēsturiskās ēkas – vecās koka skolas piemērs. Edgars Raitums, praktiķis – restaurators, tradicionālo apdares materiālu izgatavotājs, SIA “RAITUMS AB”

18.15–19.00 Padures muižas apskate

Padures muiža atrodas Kuldīgas novada Padurē un ir skaistākā no Latvijas klasicisma stila muižām, kurā ir saglabāti praktiski visi arhitektūras un interjera elementi.

Padures muižā kopš 2015.gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī dažādi kultūras un izklaides pasākumi. Muižas restaurācijai un atjaunošanai varat sekot Facebook.com/PaduresMuiza un Instagram/Padures_muiza

Pasākuma organizators Biedrība “Padures muiža”

Valdes loceklis Jānis Lazdāns                                                  tālr.29640028