No 17. septembra, līdz 30. novembrim Padures muižā būs skatāma galerijas ALMA organizēta laikmetīgās mākslas izstāde.

Padures muižu un tās parku izstādes norises laikā pārņems laikmetīgā māksla, bet vēstures liecības, kas nolasāmas tās telpās un apkārtnē, atradīsies dialogā ar mākslinieku darbiem. Ekspozīciju veido gan jaunas, īpaši šim notikumam veidotas instalācijas un objekti, gan darbi, kas atlasīti no izstādēm, kas notikušas galerijā ALMA.

Padures muiža celta 1837. gadā pēc skotu muižnieka un tirgotāja Džona Balfūra pasūtījuma.
Atšķirībā no virknes buržuāziski renovētu vai butaforiski vēsturiskotu Latvijas muižu, šī 19. gadsimtā celtā klasicisma ēka izceļas ar īpašu pietāti pret vēsturisko uzslāņojumu, kas tajā izveidojies laika gaitā, mainoties īpašniekiem, valdošajām varām, kā arī pastāvošajiem sociālajiem un ekonomiskajiem apstākļiem. Starp Padomju laika brutālajiem ieviesumiem pavīd ornamenti, ampīra krāsnis un neuzkrītošas detaļas, kas iztēlē uzbur aizgājušu laikmetu. Tāpēc tieši šeit galerijas ALMA komanda ir nolēmusi veidot vērienīgu grupas izstādi, skaidro izstādes organizētāji.

“Tāpat kā mūsdienās tiek kritiski pārskatīts muzeja jēdziens, tā institucionālā nozīme un funkcija aktuālajos kultūras procesos, tāpat var uzdot jautājumu – kā muižām funkcionēt šodien? Vai tās kalpos par izklaides un atpūtas vietām labi situētām ģimenēm, vai tās būs privātīpašumi, kuros mūsdienu muižkungi izstādīs savus dārgumus? Iespējams, tagad muiža var darboties arī kā atvērta telpa mākslinieciskai jaunradei, kā pierādīts šeit”, papildina mākslas kritiķis, izstādes tekstu autors Tomass Pārups.

Izstādes dalībnieki: Ēriks Apaļais, Andris Breže, Ivars Drulle, Kristiāna Dimitere, Krista un Reinis Dzudzilo, Vika Eksta, Kristians Fukss, Barbara Gaile, Kristaps Ģelzis, Toms Harjo, Ernests Kļaviņš, Linards Kulless, MAREUNROL’S, Krišs Salmanis, Tīrkultūra, Zane Tuča

Izstādes kuratore: Astrīda Riņķe

Grafiskais dizains: Krišs Salmanis

Izstādes atbalstītāji: VKKF, Kultūr/elpa, Kuldīgas pašvaldība, Padures muiža, Siguldas sēnes, KOKMUIŽA

Visi ieņēmumi no ekspozīcijas apmeklējuma tiks ziedoti Padures muižas atjaunošanai.