Ziedojumu vākšana Padures muižas portika atjaunošanai pagarināta par divām nedēļām

Par spīti COVID-19 karantīnai līdz 22.aprīlim notika ziedojumu vākšanas kampaņa Padures muižas portika atjaunošanai. Šis ir unikāls projekts, kurā pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar Francijas pūļa finansēšana platformu tiek vākti līdzekļi kādam no Latvijas kultūras un arhitektūras pieminekļiem. Kopumā jau  saziedoti gandrīz 1948 eiro. Ziedojuši pašlaik ir 52 cilvēki no piecām valstīm.

Visu ziedotāju vārdi tiks ielikti kapsulā un iemūrēti muižas sienā tā saglabājot piemiņu par viņu palīdzību nākamajām paaudzēm. Minimālā ziedojuma summa ir 5 eiro. Noziedot var pavisam vienkārši. Sekojot šai saitei https://dartagnans.fr/en/projects/restauration-du-manoir-padure/campaign

 

 

Padures muižas kungu māja ir viena no skaistākajām klasicisma stila ēkām Latvijā, kura ir saglabājusies nemainīga cauri gadu simtiem. Apskates vērti ir zīmējumiem uz sienām, kas ir visās istabās. Tāpat oriģinālās durvis, logi, un astoņas oriģinālās klasicisma krāsnis, kāpnēm. Pie muižas ir  vēsturisks parks ar simtu astoņdesmit gadus vecu liepu aleju vientulīgā pastaigām. Ēka ir uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā, kā arī, tās  arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares. Padures muižā kopš 2015.gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī kopumā notikuši 48 kultūras un izklaides pasākumi.

Par lielākiem ziedojumiem  ir paredzētas pateicības dāvanas. Ziedojot 15 EUR vai vairāk, būs iespēja doties muižas apskatē kopā ar tās īpašnieku un saņemt pateicības pastkarti, par 50 EUR un vairāk ziedotājs saņems 2 kredītkartes aizsargājošus maciņus ar Padures muižas attēlu, par 100 EUR – vīna degustāciju muižā, kuras laikā būs iespēja nobaudīt Smilškalnu saimniecības vīnus un klausīties aizraujošos stāstos par to pagatavošanu.  Ja summa pārsniegs 500 EUR, tad ziedotāju sagaidīs neaizmirstama nakšņošana muižā un putnu dziesmas no rīta, baudot uz terases pasniegtās brokastis, savukārt par 999 EUR un vairāk – 4 cilvēku kompāniju gaidīs ekskluzīvas vakariņas Padures muižas dārza terasē. Vakariņās tiks pasniegti pēc muižas pavāru senajām receptēm pagatavoti ēdieni. Mielastu bagātinās vietējais ogu vīns un dabīga liepziedu tēja – pilnīga Latvijas lauku romantikas baudīšana.

 

Biedrība “Padures muiža”

Valdes loceklis Jānis Lazdāns
tālr.29640028
https://www.facebook.com/PaduresMuiza/
https://www.instagram.com/padures_muiza/