Kuldīgas novadā Jautrajā mašīntalkā kā īpašie viesi uzstāsies postfolkloras grupa “Iļģi”
 
Sestdien, 9. septembrī, Kuldīgas novadā pie Padures muižas klēts norisināsies pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” ar gadatirgu, izstādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām, atrakcijām, rotaļām un iespēju darbībā redzēt īstu kuļmašīnu. Pasākuma kulminācijā plkst. 19.00 kā īpašie viesi uzstāsies grupa “Iļģi”, aicinot ikvienu iesaistīties latvju dančos.

Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski pazīstamā grupa “Iļģi” darbojas kopš 1981. gada, kad Iļģuciema kultūras nama vadība folkloras ansambli dibināt un vadīt uzaicināja nesen konservatoriju beigušo vijolnieci Ilgu Reiznieci. Kā atzīst Ilga Reizniece, viņi jau kopš paša sākuma izjutuši sevi nevis tikai kā folkloristus, tautas gara mantojuma izzinātājus, glabātājus un popularizētājus, bet arī kā jaunradi alkstošus mūziķus.
“Iļģu” uzstāšanās neatņemama sastāvdaļa ir sadancošanās. Jautrās mašīntalkas apmeklētājiem autentisko latviešu tautas deju soļus ierādīs tautas deju kolektīvi “Bandava” (vadītāja Ramona Irbe) un “Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga).
Jautrā mašīntalka pie Padures muižas klēts norisināsies no plkst. 12.00. Visas dienas garumā pasākumā muzicēs, dejos un teātri rādīs dažādi kolektīvi: Snēpeles kapela “Kā ir, tā ir”, Ēdoles kultūras nama kolektīvi, senioru apvienības “Rumbiņa” akordeonistu ansamblis, Laidu amatierteātris,  deju kolektīvi “Bandava un “Snēpele”, kā arī “Suitu dūdenieki”. Padures zolētāji aicinās uz zoles galdu saimniekgalā, bet pie brīvā mikrofona ikviens varēs izstāstīt savus, vecāku vai vecvecāku stāstus un atmiņas par talkām. Pasākumā norisināsies arī amatnieku darinājumu un lauksaimniecības ražojumu gadatirgus.
Tie, kuri vēlēsies līdzdarboties, varēs iesaistīties radošajās darbnīcās – salmu darinājumu darbnīcā, pastalu darināšašanas darbnīcā un seno prasmju darbnīcās, apgūstot cigoriņu kafijas gatavošanu, sārma iegūšanu, veļas mazgāšanu un gludināšanu. Tāpat būs iespējams pavizināties zirga pajūgā vai ar PoniCiklu, kā arī piedalīties atrakcijās un rotaļās “ganiņu gaumē”.
Plkst. 13.00, 15.00 un 16.00 ikviens interesents gida pavadībā varēs ielūkoties Padures klēts apcirkņos un tajā iekārtotajā ekspozīcijā par Padures pagasta vēsturi. Tāpat būs apskatāma izstāde “Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā”, kā arī keramikas, tekstiliju un rokdarbu izstāde. Plkst. 17:00 iedarbinās pasākuma vaininieci – restaurētu vēsturisko kuļmašīnu “Imanta”. Tā kādreiz reāli darbojusies Kuldīgas novada Rumbas pagastā. Iegādes brīdī tā nebija darba kārtībā, bet trīs gadu laikā pilnībā atjaunota, pateicoties biedrībai “Padure” un sponsoru atbalstam.
Pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” Kurzemes kultūras programmas līdzfinansējumu. Programmu Valsts Kultūrkapitāla fonds īsteno sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu. Pasākuma norisi atbalsta Kuldīgas novada dome, biedrība “Padure”, Padures 17. mazpulks, SIA “Amazone”, ZS “Upeskalni”, SIA “Ima autoserviss”, SIA “Arčers”, SIA “MKM Mežs”, Latvijas Zemnieku savienība, Kuldīgas novada muzejs, Andris Grīnvalds, ZS “Smilškalni”, ZS “Laivenieki”,  ZS “Olarāji” un tipogrāfija “Māras druka”.