Sestdien, 7. septembrī pie Padures muižas klēts atkal būs tradicionālā Jautrā mašīntalka ar gadatirgu, izstādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām, atrakcijām un iespēju darbībā redzēt īstu kuļmašīnu Imanta.

Jau no plkst. 12.00 norisināsies dažādas aktivitātes, to skaitā arī gadatirgus. Aicinām koka un metāla izstrādājumu meistarus parādīt savu veikumu!

Mašīntalkas atklāšana 13:00.

Jautrajā mašīntalkā, kā ierasts, būs dažādi izglītojoši pasākumi, atvērta ekspozīcija Padures vēstures apcirkņi, skatāma izstāde Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā.

Skatītājus iepriecinās Padures pagasta audēju, adītāju un keramiķu darbu izstādes, radošā  apvienība Māsu brālība, rokdarbu kopas Čaupe cimdu kolekcija, Kurzemes rotas un citas lietas acu un sirds priekam.

Atkal būs iespēja izbraukt droškā, darbosies bufetes.

Apmeklētāji varēs piedalīties Padures 17. Mazpulka rīkotās aktivitātēs, rotaļās un atrakcijās. Būs iespēja darboties Kurzemes pastalu darināšanas darbnīcā, salmu darinājumu darbnīcā mācīties pīt cepuri, klūgu pinumu darbnīcā apgūt senā  amata pamatus. Varēs vērot, kā cep īstas bada pankūkas un tās arī nogaršot, redzēt, kā auž jostas, degustēt uz oglēm ceptu siļķi, piedalīties tradicionālās cigoriņu kafijas pagatavošanā, pamēģināt malkas zāģēšanu uz krāģa, pļaut sienu ar izkapti. Interesenti varēs apgūt aizmirstas zināšanas Ekoloģiskajā veļas dienā un pamēģināt  kulšanu ar spriguli. Arī šogad  neiztrūks zolītes partija saimniekgalā.

 

Pasākuma organizatori parūpējušies par plašu kultūras programmu. Būs iespēja vērot Ēdoles kultūras nama Mazo ganiņu dejas, Snēpeles pagasta amatieru teātra izrādi Kartupeļu talka, un deju kolektīva priekšnesumu, VPDK Bandava koncertprogrammu, Snēpeles pagasta kapelas Kā ir, tā ir… koncertu. Tiks apspēlēta arī tēma Rudens – kāzu laiks, un, protams, viesosies  arī Suitu  dūdenieki.

16:00 tiks  iedarbināta kuļmašīna

17:00 lielo  noslēguma koncertu sniegs postfolkloras grupa Daba San. Pasākuma noslēgumā Padures pagasta hobijklases deju kolektīvs ar Vīnes valsi ievadīs balli – kā jau īstā mašīntalkā pienākas.