Kuldīgas novada Padurē aicina uz Jautro mašīntalku

 

Sestdien, 5. septembrī, no plkst. 11.00 Kuldīgas novadā pie Padures muižas klēts norisināsies jau par skaistu tradīciju kļuvušais pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” ar gadatirgu, izstādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām, atrakcijām, rotaļām un iespēju redzēt īstu kuļmašīnu.

 

Jau  no plkst. 11.00 pasākumā norisināsies amatnieku darinājumu un lauksaimniecības ražojumu gadatirgus. Pēc oficiālās pasākuma atklāšanas plkst. 13.00 uz skatuves kāps Padures sieviešu vokāli instrumentālais ansamblis “Harmonija”. Vēlāk pasākumu muzikāli kuplinās tautas muzikanti “Ziemeļmala” kopā ar Valdi Andersonu no kapelas “Ieviņa”, kā arī intuitīvo sajūtu un skaņu apvienība “Kanisaifas mistērijas”. 17.30 uzstāsies vidējās paaudzes deju kopa “Bandava”, bet 18.00 pasākumu noslēgs postfolkloras grupas “Rikši” uzstāšanās.

 

Pie klēts jau no plkst. 11.00 varēs baudīt senās garšas: bada pankūkas, uz oglēm ceptu siļķi, klētnieka Kriša koču, cigoriņu kafiju un skābputru. Plkst. 13.00 pie klēts varēs piedzīvot senās skaņas, piedaloties sarunās ar sajūtu bungām un kokles spēles meistarklasē. Vēl pasākumā varēs izmēģināt senās prasmes: 13.00 pie klēts savu arodu pasākuma apmeklētājiem ierādīs koku un augu vilnas meistars, bet no 14.00 aiz klēts varēs līdzdarboties malkas zāgēšanā, kulšanā ar spriguli un siena pļaušanā.

 

13.00 aiz klēts varēs iesaistīties arī biedrības “Padure” piedāvātajā radošajā darbnīcā, bet no 14.00 būs iespējams doties izbraucienā zirga pajūgā. Bērniem pļavā aiz klēts piedāvās lielās spēles, piepūšamo atrakciju, burbuļpriekus un citus pārsteigumus. Plkst. 14.00 pie bērniem Padurē ciemosies un rotaļās ies kaķis Fēliks un pele Karamele.

Ikviens interesents varēs ielūkoties Padures klēts apcirkņos un tajā iekārtotajā ekspozīcijā par Padures pagasta vēsturi. Tāpat būs apskatāma izstāde “Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā” un Padures pagasta audēju darbi.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, lai neradītu drūzmēšanos, restaurēto vēsturisko kuļmašīnu “Imanta” šogad nolemts nedarbināt, taču tā pasākuma laikā būs apskatāma.

Pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” Kurzemes kultūras programmas līdzfinansējumu. Programmu Valsts Kultūrkapitāla fonds īsteno sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu. Pasākuma norisi atbalsta Kuldīgas novada dome, “Amazone grupa”, Kuldīgas novada muzejs, ZS “Smilškalni”, ZS “Laivenieki”,  ZS “Avoti”, biedrība “Padure” un SIA “Ramirent”. Informatīvi pasākumu atbalsta Kurzemes radio, Skrundas Televīzija un laikraksts “Kurzemnieks”.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Duļbinska,

Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,