Š. g. 29. aprīlī  plkst. 18.00

PADURES MUIŽĀ

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls ”Vadātājs”

Pirmās pavasara pieturas atklāšanas vakars notiks 28. aprīlī plkst. 18.00 gleznainajā Kuldīgas novada Padures muižā, kas ir unikāls 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugs Latvijas mērogā.Aprīļa pēdējās sestdienas vakaru atklās mūziķisEdgars Šubrovskis ar dziesmu repertuāru no tādām grupām kā “Gaujarts”, “Hospitāļu iela”, “Manta” un citām zināmām mūzikas apvienībām. Īpašs jaunums festivāla programmā ir sieviešu stand-up dalība, kur dzejniece Inga Gaile kopā ar savām kolēģēm režisori Martu Elīnu Martinsoni, rakstnieci Aivu Birbeli un publicisti Džemmu Sudrabu uzstāsies humoristu ampluā un jokos par aktuāliem procesiem no sievietes-feministes skatu punkta.
Tāpat izbraucienam uz Paduri pievienosies mūziķis Andris Indāns un māksliniece Laura Prikule, kuri ir radījuši kopdarbu –audiovizuālu performanci “Pasauļu vērotājs”.
Festivāla tradīcija ir katru reizi pieaicināt māksliniekus no tuvākās apkaimes vai konkrētā novada un šoreiz tās būs Dace Blathena, Daiva Krastiņa un Stella Pavloviča, kuras izpildīs Baroneses aukles pasakas. Bet festivāla noslēgumā – mūziķe Sniedze Prauliņa ar pavadošo grupu, kas izpildīs jaunatklātā albuma “Inkrustācija” materiālu.Tāpat par tradīciju ir kļuvusi arī latviešu režisoru īsfilmu izlase, kas tiek veidota katram pieturu ciklam, un šoreiz tajā būsskatāmas deviņasjaunas filmas.
Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan arī jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un gaidīsim ikvienu, kuram ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm. Festivālu ”Vadātājs“* organizē biedrība „HI” un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VEF Radiotehnika RRR un tipogrāfija “Gūtenbergs”.
Par festivāla ”Vadātājs” aktualitātēm aicinām sekot:
www.facebook.com/CelojosaisFestivalsVadatajs un @vadatajsfestTwiterī.

* Ceļojošā mūzikas un mākslas festivāla ”Vadātājs” mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu un saistošu kultūras piedāvājumu ārpus galvaspilsētas.  Ar šo ceļošanu pa skaistām un īpašām Latvijas pieturām „Vadātājs” vēlas izcelt jaunas kultūras pasākumu norises vietas, aktualizēt sadarbības iespējas reģionos un iepazīstināt vietējo publiku ar aktuālām kultūras parādībām.